ukryj menu          

Modlitwa

słowa: Bogdan Loebl
muzyka: Tadeusz Nalepa
(z repertuaru zespołu „Breakout”)
a

Wysłuchaj mojej pieśni Panie

d                                             a   

Do Ciebie wznoszę dzisiaj głos

 d                                                            a       

Ty jesteś wszędzie, wszystkim jesteś ty

e              d                           a    

Lecz kamieniem nie bądź mi

 

 

Do ciebie pieśnią wołam Panie

Bo ponoć wszystko możesz dać

Więc błagam daj mi szansę jeszcze raz

Daj mi ją ostatni raz

 

Wystarczy, żebyś skinął ręką

Wystarczy jedna twoja myśl

A zacznę życie swoje jeszcze raz

Więc o Boski błagam gest

 

Do ciebie pieśń tę wznoszę Panie

Czy słyszysz mój błagalny głos

Raz jeszcze daj mi od początku iść

Daj mi życie jeszcze raz

 

Już nie zmarnuję ani chwili

Bo dni straconych gorycz znam

Więc błagam daj mi szansę jeszcze raz

Daj mi ją ostatni raz

 

A jeśli życia dać nie możesz

To spraw bym przeżył jeszcze raz

Tę miłość, która już wygasła w nas

Spraw bym przeżył jeszcze raz

Breakout - Modlitwa


Tadeusz Nalepa (ur. 26 sierpnia 1943 w Zgłobniu, zm. 4 marca 2007 w Warszawie) – polski kompozytor, gitarzysta, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów.
Ukończył szkołę muzyczną w Rzeszowie w klasach skrzypiec, klarnetu i kontrabasu. Dostał wyróżnienie w kategorii duetów na II „Festiwalu Młodych Talentów” w Szczecinie w roku 1963 wraz z Mirą Kubasińską, jego późniejszą żoną.
W 1965 roku założył grupę Blackout. Początkowo wraz z zespołem wykonywał standardy
z repertuaru The Beatles i The Rolling Stones a z czasem zaczął komponować muzykę do tekstów poety Bogdana Loebla. Pierwszy koncert zespołu odbył się 3 września 1965 r.
w rzeszowskim klubie „Łącznościowiec”. Tadeusz Nalepa nagrał z tym zespołem płytę długogrającą Blackout oraz sześć mniejszych wydawnictw. Zespół istniał do końca roku 1967.
W 1968 roku założył grupę Breakout. Zespół istniał 13 lat i nagrał 10 płyt. W 1982 zadebiutował jako solista w Hali „Gwardii” w Warszawie w koncercie „Rock-Blok”. W 1982 nagrał płytę dla Izabeli Trojanowskiej. W 1983 tworzył się regularny skład grupy współtowarzyszącej, w jej skład weszli (poza T. Nalepą): Ryszard Olesiński (gitara), Andrzej Nowak (gitara), Bogdan Kowalewski (gitara basowa), Marek Surzyn (perkusja). W tym składzie grał do 1983. 25 maja 1985 roku Tadeusz Nalepa reaktywował zespół Breakout
z okazji dwudziestolecia swojej działalności scenicznej.
W 1986 pismo „Jazz Forum” (ankieta) przyznało mu tytuł najlepszego:
  • muzyka
  • kompozytora
  • gitarzysty
Wraz z innymi laureatami tego plebiscytu wziął udział w koncertach Blues/Rock Top '86. Nawiązał owocną współpracę z zespołem Dżem, z którym nagrał płytę Numero Uno.
W 1988, po występach za granicą, wydał podwójny album To mój blues, zawierający nagrania z lat 1982-1988. Od 1993 występował z formacją Nalepa-Breakout i z tym zespołem nagrał płytę Jesteś w piekle. W tym samym roku został laureatem nagrody im.Marii Jurkowskiej, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia.
Kolejne płyty - jako Tadeusz Nalepa - nagrywał z różnymi składami. Ostatnią jest płyta DVD (jedyna w dyskografii Tadeusza Nalepy) z 2006 roku 60 urodziny z zapisem koncertu, który odbył się 22 listopada 2003 roku w Rzeszowie, w Hali na Podpromiu. Płyta została także wydana w rozszerzonej edycji jako DVD+CD.
W 2003 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
W ostatnich latach życia poważnie chorował. Między innymi ze względu na niewydolność nerek był dializowany a w 1992 miał przeszczepioną nerkę. Zmarł 4 marca 2007 w wyniku ciężkiej choroby nerek.
Tadeusz Nalepa został pochowany dnia 12 marca 2007 na Cmentarzu Powązkowskim
w Warszawie.

Bogdan Loebl (ur. 2 maja 1932 w Nowosielicy koło Stanisławowa) – polski poeta, prozaik, publicysta, autor słuchowisk oraz tekstów piosenek bluesowych.
Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1956 na łamach tygodnika "Życie Literackie" jako poeta. W latach 1959–1961 przebywał w Opolu, w latach 1961–1963 we Wrocławiu, a w latach 1964–1966 w Rzeszowie. Od 1966 mieszka w Warszawie. W 1963 otrzymał nagrodę Peleryny za tom "Pozapromienne".
Bogdan Loebl jest również autor tekstów piosenek, pisanych dla takich wykonawców jak: Włodzimierz Nahorny, Blackout, Breakout,Niebiesko Czarni, Dżem, Krzysztof Cugowski, Nocna Zmiana Bluesa, Stan Borys, Zdrowa Woda, Edward Hulewicz, Grzegorz Markowskioraz Stare Dobre Małżeństwo.
W 1963 otrzymał nagrodę Peleryny za tom "Pozapromienne".
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę