ukryj menu          

Piechotą do lata

słowa: Beata Kozidrak
muzyka: Jarosław Kozidrak
(z  repertuaru zespołu „Bajm”)
     E                   cis fis7   H7

Znów przyjdzie maj a z majem bzy

E              cis fis7  H7

I czekać mam na lepsze dni

    E                    Gis            cis              Fis

Znów przyjdzie mi nosić przykrótkie sny

       E          cis          fis7         H7              E cis fis7 H7

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła

 

 

Znów kupisz mi coś na imieniny

Hm, ja to wiem i czuję, że

Znów przyjdzie mi nosić przykrótkie sny

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła

                                                                 ( E A E E7)

 

            A                                      a

Przykrótkie sny nie porę, zbyt lekko się ubiorę

            E                     cis           fis7            H7

Noc długa, świt w szronach i wiosna spóźniona

       A                              Fis

I twoje słowa zimne, że nie ma drogi innej

       H                      C                             H

Do lata do lata do lata tak dłuży się czas

 

 

Gdybyś tylko chciał to byłoby

To lato już i słońce i szaleństwo burz

Lecz dajesz mi tylko przykrótkie sny

Do lata, do lata, do lata Piechotą będę szła

 

Lecz dajesz mi tylko przykrótkie sny

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła.

Bajm-Piechotą do lata (live in Opole 1978) + bisowanie (HD !!)
Bajm - Piechotą do lataBajm – polski zespół poprockowy, powstały w 1978 w Lublinie. Jego skład kilkukrotnie się zmieniał, jedyną osobą będącą w zespole od jego początków jest wokalistka oraz współzałożycielka grupy, Beata Kozidrak.
Zespół stał się sławny po występie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1978 roku, gdzie dzięki utworowi „Piechotą do lata” zajęli drugie miejsce w koncercie Debiuty.
Nazwa pochodzi od pierwszych liter imion jego założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidrak i Marka Winiarskiego. Obecny skład tworzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Piotr Bielecki, Maria Dobrzańska, Artur Daniewski i Krzysztof Nieścior.

Beata Kozidrak (ur. 4 maja 1960 w Lublinie) – polska piosenkarka, wokalistka zespołuBajm, operująca czterooktawową skalą głosu.
Uczęszczała do III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.
Karierę zaczęła w 1978 na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, śpiewając utwór "Piechotą do lata" i zdobywając drugie miejsce. W latach 80. i 90. występowała z grupą Bajm, z którą nagrała 10 albumów (wszystkie uzyskały status złotych lub platynowych, sprzedając się w sumie w nakładzie ponad 3,5 miliona egzemplarzy).
W 1995 roku Beata Kozidrak została wyróżniona na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolustatuetką Złotej Karolinki za całokształt działalności estradowej oraz "twórczy wkład w rozwój polskiej kultury".
W 1998 Beata Kozidrak rozpoczęła karierę solową, wydając album zatytułowany Beata. Doczekał się on znakomitych recenzji od krytyków, przyniósł dwie Nagrody Muzyczne Fryderyk oraz uzyskał status podwójnie platynowego, sprzedając się w nakładzie ponad 200 000 egzemplarzy. Po sukcesie solowego krążka kontynuowała współpracę z Bajmem.
Jej kolejnym solowym projektem był album Teraz płynę, wydany w 2005. Nagrany z udziałem amerykańskich jazzmanów, został dobrze przyjęty przez krytykę i podobnie jak solowy debiut uzyskał status platynowego (70 000 sprzedanych egzemplarzy).
W listopadzie 2010 roku ukazał się singiel Urszuli, "Ten drugi", do którego tekst napisała Beata.
Beata Kozidrak jest laureatką kilkunastu międzynarodowych festiwali, m.in. w Szwecji (Karlshamn), Jugosławii (MESAM) i Finlandii (Lahti).

Jarosław Kozidrak. Z wykształcenia rzeźbiarz - muzyk z wyboru. Załorzyciel i długoletni leader zespołu BAJM, kompozytor wielu przeboi tego zespołu: Piechotą do lata, Rano, kiedy budzę się rano, Dwa serca,dwa smutki, Nie ma wody na pustyni, Józek nie daruję ci tej nocy, Martwa woda, Prorocy świata, Żal prostych słów, Belle amie i wielu, wielu innych, które ukazały się na płytach: Bajm, Martwa woda, Chroń mnie od złego i Płomień z nieba. Obecnie nagrał własną płytę, na której znajdują się stare, nowe i najnowsze kompozycje w nowych aranżacjach, które sam wykonuje przy współpracy ze znajomymi mu muzykami.
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę