ukryj menu          

Piosenka na Nowy Rok

słowa: Jacek Cygan
muzyka: Jerzy Filar
C                      G          a

Siedzę kiedy słońce lśni

    F                    G0                     d7

Będę siedział, gdy zapadnie zmrok

G                          G7            CF7+C

Czekam nowych lepszych dni

               d           C            G       C    F7+C

Kiedy Stary z Nowym wznoszą toast

 

  C7+      d7        g        F C       

Nic do marzeń, nic do żalu

               d         C              G       C  F7+ C

Kiedy Stary z Nowym wznoszą toast

 

 

Siedzę sobie grzeję kości
Sam na sam ze samotnością
I nie czekam wcale gości
W purpurowej filiżance piję wino

 

Nic do marzeń…

 

Siedzę sobie grzeję kości
Sam na sam ze samotnością
I nie czekam wcale gości
W purpurowej filiżance czekam wiosny

 

Nic do marzeń…

G0 G0 d7 d7 F7+ F7+ C7+ C7+
 
Piosenka na Nowy Rok


Jacek Cygan (ur. 6 lipca 1950 w Sosnowcu) – polski autor tekstów piosenek, tekściarz, takżepoeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych.
W rodzinnym mieście ukończył Szkołę Podstawową nr 15 i liceum im. Emilii Plater. Od 1968mieszka w Warszawie, gdzie w 1973 ukończył Wydział Cybernetyki WAT.
Pierwsze piosenki zaczął pisać już na studiach. W 1974 założył wraz z Jerzym Filarem grupęNasza Basia Kochana, z którą zdobył w 1976 r. I nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej wKrakowie. W 1978 r. zdobył nagrodę Programu III Polskiego Radia za napisaną wspólnie zElżbietą Adamiak piosenkę pt. Rozmowa. Od tego czasu współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów muzyki rozrywkowej. Współpracował m.in. z zespołem Crash oraz z kompozytorem Krzesimirem Dębskim.
Napisał ponad 1000 tekstów piosenek, z czego wiele stało się znanymi przebojami. Pięć z nich zdobyło trofea na festiwalu w Opolu.
Jednym z jego największych przebojów była piosenka To nie ja! napisana dla Edyty Górniak, która prócz sukcesu w kraju zdobyła II miejsce w 1994 r. w Konkursie Piosenki Eurowizji wDublinie, co jest jak do tej pory największym osiągnięciem polskiej piosenki za granicą.
W latach 80. silnie zaangażowany w rozwój polskiej muzyki dziecięcej. Współpracował z Majką Jeżowską, zespołem Papa Dance. Wspólnie wylansowali wiele nastoletnich gwiazdek, m.in.Magdę Fronczewską i Krzysia Antkowiaka. Współautor albumu Dyskoteka Pana Jacka. Program o tym tytule z piosenkami Cygana był emitowany w telewizji przez 10 lat.
Współcześnie duży rozgłos i popularność przyniosła mu praca jurora w programie telewizyjnymIdol (2002-2005).
Jest autorem słów do Santo Subito - Cantobiografii Jana Pawła II. Muzykę do słów napisał Piotr Rubik. Koncert emitowała telewizja Polsat 12 i 13 kwietnia 2009.

Jerzy Filar (ur. 23 kwietnia 1953 w Rzeszowie) - polski kompozytor i wykonawca piosenek z nurtu piosenki poetyckiej, także autor tekstów.
Zadebiutował w roku 1973, współpracując ze studenckimi grupami muzycznymi. Wiele razy występował na FAMIE w Świnoujściu. W 1975 roku współtworzył grupę Nasza Basia Kochana. Z zespołem tym został laureatem 13 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1976 roku (otrzymał tam nagrodę indywidualną oraz zespołową z grupą). Na festiwalu tym zespół zaprezentował piosenkę Samba sikoreczka.
Od początku lat 80. XX wieku występuje samodzielnie. W 1985 roku otrzymał I nagrodę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za utwór Star a nie.
Współpracuje z poetą Jackiem Cyganem. Jego piosenki można usłyszeć w jego wykonaniu oraz m.in. takich artystów, jak: Grażyna Łobaszewska, Janusz Rewiński, Dorota Stalińska, Wały Jagiellońskie, a także kabaret Pigwa Show.
W 1990 roku stworzył muzykę do spektaklu Dobry diabełek w reżyserii Mirosława Kuleszy wystawionym w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi.
Ostatnie dokonania to autorska płyta Cienie, utrzymana w klimacie ballady i bossa novy – nominowana do tytułu albumu roku w konkursie Fryderyki 2001, w kategorii poezja śpiewana / piosenka autorska.
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę