ukryj menu          

Święty, święty uśmiechnięty

słowa i muzyka: Robert Friedrich
(z repertuaru zespołu "Arka Noego")
   C                                 d                    G

Taki duży, taki mały może Świętym być,

   C                                      d                    G

Taki gruby, taki chudy może Świętym być,

   C                         d                    G

Taki ja i taki ty może Świętym być,

   C                         d                    G

Taki ja i taki ty może Świętym być.

 

     a                            G                       a

Święty kocha Boga, życia mu nie szkoda,

   F                               E

Kocha bliźniego, jak siebie samego.

     a                            G                       a 

Święty kocha Boga, życia mu nie szkoda,

   F                               E           

Kocha bliźniego, jak siebie samego.

 

 

Kto się nawróci, ten się nie smuci,

Każdy Święty chodzi uśmiechnięty.

Tylko nawrócona jest zadowolona,

Każda Święta chodzi uśmiechnięta.

 

Nic nie potrzebuje, zawsze się raduje,

Bo święta załoga kocha tylko Boga.

Nic nie potrzebuje, zawsze się raduje,

Bo święta załoga kocha tylko Boga.

 

Gdzie można dzisiaj Świętych zobaczyć,

Są między nami w szkole i w pracy.

Gdzie można dzisiaj Świętych zobaczyć,

Są między nami w szkole i w pracy.

"Święty Święty uśmiechnięty" - Arka Noego
Przystanek Woodstock 2010- Arka Noego - "Święty Święty uśmiechnięty"


Robert "Litza" Friedrich (ur. 15 kwietnia 1968 w Babimoście) – polski gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny, pomysłodawca i szef dziecięcego zespołu chrześcijańskiego Arka Noego oraz 2Tm2,3, współzałożyciel i wieloletni muzyk grupy Acid Drinkers. Grał
w formacjach: Turbo, Creation of Death, Kazik Na Żywo, Flapjack.
Jedyny syn i starsze dziecko (ma młodszą siostrę Magdalenę) zawodowego oficera, przez niemal całą karierę był związany z Poznaniem. Będąc członkiem Acid Drinkers przeszedł dwukrotnie w 1994 skomplikowaną operację serca, która uratowała mu życie. To wydarzenie spowodowało, że postanowił się całkowicie zmienić, powrócił na łono Kościoła katolickiego oraz poświęcił się swojej rodzinie. Z całą rodziną jest we Wspólnocie Neokatechumenalnej.
W 1996 założył razem z Tomaszem Budzyńskim (Armia), Dariuszem "Maleo" Malejonkiem (Izrael, Houk, Maleo Reggae Rockers) zespół 2Tm2,3, w którym gra do dziś.
Wraz z artystami grupy 2Tm2,3 grającymi chrześcijański rock – Marcinem Pospieszalskim, Maciejem "Ślimakiem" Starostą, Dariuszem "Maleo" Malejonkiem oraz Joszko Brodą –
z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w 1999 nagrał piosenkę pt. Tato, nie boję się, gdy ciemno jest, którą wykonywał wraz z dziećmi. Z czasem, na zamówienie telewizyjnego programu dla dzieci TVP1 Ziarno nagrał następne piosenki. Tak powstała grupa dziecięca Arka Noego, w której śpiewają jego dzieci i pociechy innych znanych muzyków. Debiutancka płyta Arki Noego A Gu Gu ukazała się w 2000 i sprzedała w nakładzie 5 mln egzemplarzy. Grupa wydała potem sześć albumów, które zostały sprzedane lub rozdane w milionowych nakładach.
W 1986 poznał swoją przyszłą żonę Dobrochnę, którą poślubił 13 grudnia 1988. Mają siedmioro dzieci: Majkę (ur. 1989), Viktorię "Viki" (ur. 1991), Różę (ur. 1993), Franciszkę (ur. 1997), Bruna (ur. 2000), Henia (ur. 2002) oraz Urbana (ur. 2005).

Arka Noego (hebr. tebah – skrzynia) – pływająca drewniana konstrukcja, która zgodnie z przekazami religii abrahamowych zbudowana została na polecenie Boga przez Noego, by mógł on ocalić własną osobę, swoją rodzinę i przedstawicieli wszystkich gatunków zwierząt przed potopem. Najbardziej znany opis arki znajduje się w biblijnej Księdze Rodzaju (6,14 – 8,19).
Opowieść zawarta w Księdze Rodzaju była i jest tematem rozległych opracowań w różnych religiach abrahamowych, których treścią były zarówno teoretyczne rozwiązania kwestii (np. jak Noe mógł zmieścić wszystkie gatunki zwierząt do arki) jak i alegoryczne interpretacje (np. uznanie arki za prekursora Kościoła, niosącego zbawienie ludzkości).
Począwszy od XIX wieku, w związku z rozwojem geologii i biogeografii jako dziedzin nauki, badacze historii naturalnej zaczęli podważać dosłowność tekstu biblijnego, a krytyka biblijna zwracała uwagę na korzenie i cele opowieści. Pomimo tego zwolennicy dosłownej interpretacji Biblii do dzisiaj kontynuują poszukiwania dowodów tej opowieści biblijnej i przeczesują region gór Ararat w dzisiejszej Turcji, gdzie według Księgi Rodzaju miała osiąść arka Noego.
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę