ukryj menu          

W domach z betonu

słowa: Andrzej Jakubowicz
muzyka: Martyna Jakubowicz
e                         G

Obudziłam się później niż zwykle

h                                         A2         e 

Wstałam z łóżka, w radiu była muzyka

e                                  G                                     h    

Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam

                                A2                                                  e

I przez chwilę się czułam jak dziewczyna z „świerszczyka”

 

       C                 G

W domach z betonu

        h               A2           e 

Nie ma wolnej miłości

       C                            G                                  h

Są stosunki małżeńskie oraz akty nierządne

                      A2

Casanova tu u nas nie gości

 

 

Ten z przeciwka, co ma kota i rower

Stal przy oknie nieruchomo jak skala

Pomyślałam - to dla ciebie ta rewia

Rusz się, przecież nie będę tak stała

 

   W domach...

 

Po południu zobaczyłam go w sklepie

Patrzył we mnie jak w jakiś obrazek

Ruchem głowy pokazał mi okno

Więc ten wieczór spędzimy znów razem

 

   W domach...

<pre>A2
A2

 
Martyna Jakubowicz-W domach z betonu
Martyna Jakubowicz-w domach z betonu
Martyna Jakubowicz i Dżem Jarocin 1989- W domach z betonu...
Martyna Jakubowicz - W domach z betonu (live)

Martyna Jakubowicz (ur. 24 lutego 1955 w Krakowie) – polska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka tworząca muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.
Martyna Jakubowicz jest córką publicysty Tadeusza Żychiewicza.
Jej debiut na scenie miał miejsce w 1977 w klubie studenckim "Remont" w Warszawie, a już rok później podczas I Jesieni z Bluesem w Białymstoku gdzie wystąpiła z repertuarem Joan Baez. W 1980 wokalistka śpiewała i grała z zespołem Robotnik Sezonowy, a w maju 1980, nagrała muzykę dla programu E-81 (Studio "Gama"). Od początku roku 1981 występowała wraz z Jackiem Krzycholikiem. Do roku 1981 występowała tylko wyłącznie na imprezach bluesowych .
Dokładnie rok po poprzednim nagraniu telewizyjnym znów pojawiła się w programie Waltera Chełstowskiego Muzyczne Forum, a w czerwcu nagrała trzy piosenki dla "Trójki". Do roku 1982 występowała bardzo krótko z Oddziałem Zamkniętym oraz grupą Krzak, a na Rawie Blues'82 wystąpiła wraz z Jackiem Skubikowskim, Ryszardem Skibińskim i Cezarym Czternastkiem.
W styczniu i lutym 1983 nagrała w krakowskim Studiu Teatr "STU" pierwszą swoją płytę Maquillage. To na tej płycie znalazł się po raz pierwszy bodaj najbardziej znany utwór wokalistki "W domach z betonu nie ma wolnej miłości". W tym nagraniu pomagali jej: Andrzej Nowak, Cezary Bierzniewski (gitara), Janusz Niekrasz (gitara basowa), Andrzej Ryszka (perkusja), Ryszard Skibiński (harmonijka ustna) i Marek Stefankiewicz (organy).
W tym samym roku wzbogaciła album Zbigniewa Hołdysa I Ching dwoma piosenkami Kołysanka dla Misiaków oraz Słuchaj, Man. 17 października 1985 podczas imprezy Rock dla pokoju, towarzyszyła grupie Dżem.
Na przełomie roku 85 – 86 zrealizowała nagranie drugiej swojej płyty Bardzo groźna księżniczka i ja. W nagraniu uczestniczyli: Andrzej Nowak, Jan Hnatowicz (gitara), Robert Jaszewski (gitara basowa), Piotr Szkudelski (perkusja), Aleksander Korecki (saksofon) i Rafał Rękosiewicz (organy).
Po rozpadzie zespołu zaczęła grać w duecie z Rafałem Rękosiewiczem, okazjonalnie zwiększając ilość muzyków towarzyszących (np. podczas występów na Rawie Blues). Od 1989 do roku 1993 grała w kwartecie wraz z: Rafał Rękosiewicz, Jerzy Piotrowski (perkusja) i Radosław Nowakowski (bębny). W roku 1995 znalazła się na liście 100 najbardziej popularnych polskich kobiet w ankiecie magazynu Pani.
Bardzo często występowała w duecie z Jerzym Styczyńskim aż do 1996. W 1998 założyła we Wrocławiu klub "Gumowa Róża" posiadający bardzo specyficzną atmosferę i doceniany przez bardzo szerokie spektrum stałych i przygodnych bywalców, prowadzenie klubu nie szło jednak Martynie najlepiej, klub obecnie prowadzi jej córka - Patrycja. 3 sierpnia 2007, na zaproszenie Jerzego Owsiaka, wystąpiła na głównej scenie podczas odbywającego się
w Kostrzynie nad Odrą XIII Przystanku Woodstock.
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę