ukryj menu          

Przyjaciela mam

słowa i muzyka: Tomek Kamiński


      
( C G a F )x2


    C         G   a           F

Przyjaciela mam co pociesza mnie
C            G       a   F

gdy o jego ramię oprę się
C                G

w nim nadzieje mam
a         F    C             G

uleciał strach,on najbliżej jest
  a               F

zawsze troszczy się.

       
  C       G

Królów Król
  a     F 

z nami Bóg
C       G

Królów Król
  a     F  

z nami Bóg
   CG     a F     C G      a F

Jezus, Jezus, Jezus, Jezus

   CG     a F     C G      a F

Jezus, Jezus, Jezus, Jezus

  


      

      

      

      
    C      G   a           F

Przyjaciela mam On pociesza mnie
C            G      

Zawsze gdy tego potrzebuję
a   F

On przy mnie zawsze jest

       

       

       
   CG     a F     C G      a F

Jezus, Jezus, Jezus, Jezus
  CG      a  F     CG      a F

Jezus, Jezus, Jezus, Jezus...
"Przyjaciela Mam" - Viola Brzezińska
Przyjaciela mam - mate.o
Przyjaciela mam
"Przyjaciela mam" Mate.o V P-ńskie Warsztaty Gospel8-12-2007


Tomasz Kamiński jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jakoPIOSENKA AUTORSKA. Styl ten tworzą artyści, którzy są autorami  tekstów, komponują muzykę i sami śpiewają swoje pieśni. Tomek gra bardzo wiele koncertów. Wszędzieprzyjmowany jest niezwykle entuzjastycznie. Może dlatego, że publiczność wreszcie może posłuchać znakomicie grających muzyków, ciekawych piosenek, łatwo wpadających w ucho melodii, które już od pierwszych taktów refrenu są śpiewane razem z artystą i – co jest na naszym rynku muzycznym rzadkością – niebanalnych i często dowcipnych tekstów, których autor, Tomasz Kamiński, potwierdza, że wychował się w tradycji i kulturze chrześcijańskiej.
Kolejny album artysty „Anioły do mnie wysyłaj”, którego premiera miała miejsce 26 marca 2001 roku, cieszy się niezwykłą popularnością.  Utwór tytułowy uznany został za najlepszą piosenkę polskiej sceny chrześcijańskiej i otrzymał nagrodę „TUBA DEI” w kategorii „Piosenka Roku 2001”
8 września 2003 roku Tomasz Kamiński oddał w ręce słuchaczy kolejną, trzecią już płytę autorską „Jaśmin”, która w warstwie muzycznej jest powrotem do klasycznego brzmienia skrzypiec, gitary akustycznej czy kontrabasu natomiast teksty jak zwykle opowiadają o miłościach Tomka: tych ziemskich i tych Niebieskich.
2007 roku Tomasz Kamiński napisał słowa i muzykę do koncertu  zatytułowanego Muzyczne listy do Młodych, podczas którego zaśpiewał swoje pieśni z Grażyną Łobaszewską przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej i chóru. W 2008 roku ukazała się kolejna płyta Tomka ze studyjnym nagraniem tego koncertu. 
Kolejna płyta Tomasza Kamińskiego, to mieszanka tradycyjnych pieśni kolędowych i autorskich pieśni zatytułowana "JESZUA BEN ADONAI"
W 25 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Tomasz Kamiński zaprosił swoje koleżanki i kolegów ze sceny chrześcijańskiej, autorskiej  i poetyckiej do uczestnictwa w koncercie i wydawnictwie "DOBRO NIESKOŃCZONE"poświęconym osobie ks. Jerzego.
Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie miał zaszczyt wystąpić na Downsview, tuż przed spotkaniem z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, dla około MILIONA młodych pielgrzymów z całego świata. Śpiewał również na festiwalu „Mahutny Boża” w Mohylewie (Białoruś) oraz w Schio we Włoszech oraz dla Polaków mieszkających w USA: na Florydzie, w Chicago i w Nowym Jorku.

Viola Brzezińska - właśc. Wioletta Brzezińska (ur. 25 października 1975 w Giżycku) – polska wokalistka młodego pokolenia. Największą popularność zyskała w kręgach tzw. muzyki chrześcijańskiej.
Karierę wokalną rozpoczęła udziałem w telewizyjnym programie Elżbiety Skrętkowskiej Szansa na sukces z udziałem Alicji Majewskiej, który zwyciężyła wykonując piosenkę pt. Jeszcze się tam żagiel bieli.

 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę