ukryj menu          

Wciąż kocham Cię

STILL LOVING YOU
słowa: Klaus Meine
muzyka: Rudolf Schenker
tłumaczenie: Sylwek Szweda 01.06.2012
(Love at First Sting – dziewiąty studyjny album Scorpions wydany w roku 1984.)
( g/D g/F g/Es / g/Es D7 )x2

 

    g                                  g 

Czas, daj mi czas, gdy miłość odzyskać mam

               A                  D 

Ja będę tam, ja będę tam.

g                              g

I dzięki Niej, gdy miłość odzyskać mam 

               A                   D   ( g/D g/F g/Es / g/Es D7 )x2

Ja będę tam, ja będę tam.

 

    g                                    g

Czas walczyć znów, gdy miłość odzyskać mam

                A                  D 

Ja będę tam, ja będę tam.

g                             g

I dzięki Niej ten mur rozsypie się sam

                A                   D 

Ja będę tam, ja będę tam.

 

        g            Es               B                        F

        Jeśli chcemy znów zacząć od nowa żyć  

         g         Es           B                              F

Co zabiło ją? Lepiej zmieńmy to dziś,

         g             c                        D                           g  g/F 

Twojej dumy mur, że przebić go nie wiesz jak

             Es                                 F

Chyba nie ma już szans, lecz wierzyć w to chcę,

                    (g/D g/F g/Es / g/Es D7 )x2

Że kocham cię. 

  

    g                                    g

Czas wierzyć znów, gdy miłość odzyskać mam

                A                  D 

Ja będę tam, ja będę tam.

g                      g

I rzucić jej za siebie nie ma już szans

                A                   D 

Ja będę tam, ja będę tam.

 

         g             Es               B                        F

          Jeśli chcemy znów zacząć od nowa żyć  

         g         Es           B                              F

Co zabiło ją? Lepiej zmieńmy to dziś,

         g             c                        D                           g  g/F 

Twojej dumy mur, że przebić go nie wiesz jak

             Es                                 F

Chyba nie ma już szans, lecz wierzyć w to chcę.

 

         g             Es               B                        F
          Jeśli chcemy znów zacząć od nowa żyć  
         g         Es           B                              F

Co zabiło ją? Lepiej zmieńmy to dziś,

    g-F-g             c                        D-C-D            g  

Choć zraniłem Cię, lecz dobrze o tym wiem 

                 Es                        F
Jeszcze szansę mi daj, bo wierzyć w to chcę,
                     g Es B F

Że kocham cię!

                     g Es B F

Że kocham cię!                    

                     g Es B             F

Że kocham cię!      Potrzebuję Cię! 

                     g Es B             F    solo(g Es B F )x2 

Że kocham cię!      Potrzebuję Cię!

                     g Es B             F

Że kocham cię!      Potrzebuję Cię!

                     g Es B             F

Że kocham cię!      Potrzebuję Cię!

                          g Es B    F

Wciąż kocham cię!      Pragnę!!!... 

c c D D D7 D7 Es Es F F G G g g g/D g/D g/F g/F g/Es g/Es A A B B Es Es B B
 
01.06.2012
Scorpions - Still Loving You
Scorpions - Still Loving You
Still Loving You - Scorpions - Igor Presnyakov

Still Loving You - Scorpions - Parte 2/2 - Como Tocar no TVCifras
Wciąż kocham cię (mireczekb) - Pokaż/ukryj tekst źródłowy tłumaczenie: Sylwek Szweda

Scorpions - Still Loving You Solo Cover
Still loving you - Scorpions (Karaoke)

Scorpions – zespół hard rockowy założony w 1965 roku w Hanowerze (Niemcy).
Jeszcze przed nagraniem pierwszego albumu do założyciela grupy, gitarzysty Rudolfa Schenkera, dołączył wokalista Klaus Meine – obaj do dziś stanowią trzon grupy.
Debiutancka płyta Lonesome Crow wydana w 1972 roku w składzie K. Meine, R. Schenker, M. Schenker, W. Dziony, L. Heimberg, wpisywała się w nurt rocka progresywnego.
Po jej wydaniu oraz odbyciu trasy koncertowej zespół rozpadł się. M.in. z powodu odejścia do grupy UFO Michaela Schenkera oraz powołania do wojska Rudolfa Schenkera. Ten drugi, po zakończeniu służby, reaktywował Scorpions w nowym składzie -Klaus Meine, Rudolf Schenker, Uli Jon Roth, Rudy Lenners, Francis Buchholz.
Po ukazaniu się drugiej płyty Fly to the Rainbow (1974) współpracę ze Scorpions rozpoczął producent Dieter Dierks, pod którego okiem zespół stopniowo ewoluował tworząc utwory z gatunku klasycznego hard rocka i heavy metalu (Top Of The Bill,Pictured Life, Catch Your Train), sporadycznie próbował sił w repertuarze balladowym (In Your Park), tworzył także utwory oceniane dziś jako zalążki power metalu (He's a Woman - She's A Man). W międzyczasie nagrywane były także utwory psychodeliczne, czasami nawiązujące do dokonań Jimiego Hendriksa, głównie za sprawą upodobań kompozytora i gitarzysty Uliego Rotha (Hell Cat, Polar Nights, Virgin Killer).
Muzyk ten rozstał się ze Scorpions w 1977 roku, zakładając własny zespół – Electric Sun. Okres współpracy zespołu z Rothem zamknął pierwszy w historii Scorpions album koncertowy, Tokyo Tapes (1978).
Rotha zastąpił Matthias Jabs (grający z zespołem do dziś), tymczasowo powrócił także wyrzucony z zespołu UFO Michael Schenker(mający wówczas problemy z narkotykami i alkoholem), obaj wzięli udział w nagraniu kolejnej studyjnej płyty Scorpions, Lovedrive(1979). Płyta ta, dość różnorodna stylistycznie (m.in. metalowe utwory, np. Another Piece of Meat, ballady, np. Holiday i Always Somewhere czy instrumentalny Coast to Coast) została wysoko oceniona przez krytyków i publiczność. Zaliczana jest dziś do najlepszych płyt zespołu obok nagranej później płyty Blackout (1982) z utworami Dynamite, China White, When the Smoke is Going Down, a także płyty Love at First Sting (1984) ze Still Loving You, Bad Boys Runnning Wild i Rock You Like a Hurricane.
Do dziś wiele utworów nagranych na wyżej wymienionych płytach oraz m.in. The Zoo z Animal Magnetism (1980) czy We'll Burn the Sky z Taken By Force (1977) stanowi trzon repertuaru koncertowego grupy.
Po ukazaniu się w.w. płyt, koncertowaniu, w tym na terenie USA razem z m.in. zaprzyjaźnioną grupą AC/DC, nastąpił wzrost popularności Scorpions, rozpoczął się okres udanych tras koncertowych i występów na wielkich festiwalach rockowych, m.in. Rock in Rio (1985) z Ozzym Osbourne’em, AC/DC, Iron Maiden oraz na Monsters of Rock wraz z m.in. Metallicą, Van Halen, Dokken iKingdom Come.
W 1985 roku ukazała się pionierska w formie kaseta video World Wide Live – impresja z życia zespołu w czasie trasy koncertowej oraz fragmenty koncertów.
Zespół w tym czasie stanowili: Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jabs, Herman Rarebell, Francis Buchholz.
W 1988 roku (po czteroletniej przerwie) ukazała się kolejna studyjna płyta, Savage Amusement. Album mimo powodzenia w stacjach radiowych został źle oceniony przez recenzentów i fanów zespołu – uznano go wówczas za najgorszą płytę zespołu, a jednym z zarzutów było jego fatalne brzmienie. Konsekwencją tego było zakończenie wieloletniej współpracy z producentem Dieterem Dierksem.
Mimo złych ocen albumu zespół nadal z powodzeniem koncertował. W 1989 r. wraz z innymi wykonawcami (Motley Crue, Cinderella,Bon Jovi, Ozzy Osbourne) wystąpił na Moscow Music Peace Festiwal.
Zespół postanowił o stworzeniu brzmienia mniej wygładzonego, wręcz garażowego i takie też posiada kolejna płyta Crazy World (1990), która paradoksalnie stała się największym komercyjnym sukcesem zespołu w historii, ale głównie dzięki melodyjnej balladzie Wind of Change z tekstem odnoszącym się do przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Utwór stał się przebojem w wielu krajach. Przed Wind of Change pojawiały się w mediach bardziej rockowe utwory z tej płyty – Tease Me Please Me oraz Don’t Believe Her.
W lipcu 1990 zespół wziął udział w berlińskim koncercie The Wall Live in Berlin zorganizowanym przez Rogera Watersa z okazji upadku muru berlińskiego.
Dwa lata później zespół opuścił basista Francis Buchholz, jego odejście odbyło się w atmosferze skandalu, wcześniej bowiem wspomniany muzyk dopuścił się malwersacji finansowych i naraził zespół na problemy finansowe i prawne. Nowym basistą zostałRalph Rieckermann.
Sukcesu komercyjnego Crazy World nie powtórzył kolejny album grupy – Face the Heat (1993), którym muzycy chcieli się zdystansować od postrzegania ich twórczości poprzez pryzmat Wind Of Change. M.in. dlatego pierwszym singlem z tej płyty był jeden z najcięższych utworów płyty Alien Nation. Album oceniany jest jako zbyt nierówny.
Kolejne wydawnictwa studyjne Scorpions to eksperymenty, m.in. próba stworzenia melodyjnej płyty pop rockowej (Pure Instinct –1996), a także płyty z zastosowaniem dźwięków elektronicznych (Eye II Eye – 1999). Oba albumy nie osiągnęły sukcesu komercyjnego, nie znalazły uznania także u fanów zespołu i u recenzentów.
W międzyczasie zespół opuścił Herman Rarebell, który postanowił rozpocząć pracę w studio nagraniowym, jego miejsce zajął znany wcześniej m.in. z Kingdom Come Amerykanin James Kottak (gra w zespole do dziś).
Dobre recenzje towarzyszyły ukazaniu się albumów, na których znalazły się głównie nowe wersje kompozycji z lat 80., wykonywanych z orkiestrą symfoniczną Berliner Philharmoniker – Moment of Glory (2000), oraz koncertowej płyty "unplugged" czyli aranżacji utworów w stylistyce akustycznej (2001) – Acoustica. Oba wydawnictwa powstały dzięki pomocy Christiana Kolonovitsa - austriackiego kompozytora i dyrygenta.
Również album Unbreakable z nowymi utworami z 2004 roku mimo pewnych niedoskonałości uzyskał pozytywne recenzje. Utwory typu New Generation, Blood Too Hot czy Through My Eyes nawiązują do charakterystycznego dla Scorpions stylu z okresu ich największej popularności.
W czasie nagrywania tej płyty do zespołu dołączył nowy basista - Paweł Mąciwoda, dotychczasowy postanowił zająć się nagrywaniem muzyki filmowej w USA.
W 2006 r. - wraz z gośćmi - byłymi członkami zespołu Scorpions - Ulim Rothem, Michaelem Schenkerem oraz Hermanem Rarebellem, grupa wystąpiła na festiwalu Wacken Open Air. Zapis koncertu ukazał się na DVD.
14 maja 2007 roku ukazał się album - Humanity - Hour 1. Jest to pierwszy album koncepcyjny w historii zespołu. Duży wpływ na styl muzyczny miał producent Desmond Child. Muzyka zawarta na tym albumie jest dość różnorodna stylistycznie. Znajdują się tu utwory nawiązujące do heavy metalu, hard rocka, pop rocka, popu, a także do nu metalu.
4 czerwca 2009 roku grupa dała w Gdańsku koncert w Stoczni Gdańskiej w ramach cyklu Przestrzeń Wolności.
Koncert Scorpions w 2010 r. w Ostrawie
24 stycznia 2010 roku na swojej oficjalnej stronie internetowej zespół podziękował wszystkim fanom za wsparcie i ogłosił zakończenie kariery. Ma to nastąpić po kilkuletniej trasie koncertowej promującej płytę Sting in the Tail. Ostatni album, zgodnie z zapowiedziami, jest nawiązaniem do twórczości zespołu z lat 80., ale z nowym brzmieniem. Zauważają to recenzenci i słuchacze, większość z nich ocenia album bardzo wysoko.

(Love at First Sting – dziewiąty studyjny album Scorpions wydany w roku 1984.)

Klaus Meine – wokal
Rudolf Schenker – gitara rytmiczna
Matthias Jabs – gitara solowa
Francis Buchholz – gitara basowa
Herman Rarebell – perkusja
Dieter Dierks – producent

Lista utworów:
  1. "Bad Boys Running Wild" – 3:55
  2. "Rock You Like a Hurricane" – 4:12
  3. "I'm Leaving You" – 4:18
  4. "Coming Home" – 5:00
  5. "The Same Thrill" – 3:37
  6. "Big City Nights" – 4:09
  7. "As Soon As The Good Timed Roll" – 5:04
  8. "Crossfire" – 4:36
  9. "Still Loving You" – 6:29


WCIĄŻ CIĘ KOCHAM

Czasu, potrzeba czasu,
Żeby odzyskać twą miłość znów.
Będę tam, będę tam.
Miłość, tylko miłość,
może przywrócić mi twą miłość pewnego dnia.
Będę tam, będę tam.

Będę walczył, kochanie, będę walczył,
By wygrać twą miłość znów,
Będę tam, będę tam.
Miłość, tylko miłość
Może zburzyć kiedyś ten mur,
Będę tam, będę tam.

Jeśli chcielibyśmy znów
Zacząć wszystko od nowa,
Spróbowałbym zmienić
Rzeczy, które zabiły naszą miłość
Twoja duma zbudowała mur, tak silny
Że nie mogę się przebić.
Tam naprawdę nie ma szans
By zacząć jeszcze raz od nowa.
Kocham cię.

Spróbuj, kochanie spróbuj,
Uwierzyć w moją miłość znów,
Będę tam, będę tam.
Miłość, nasza miłość
Po prostu nie powinna być odrzucona,
Będę tam, będę tam.

Jeśli chcielibyśmy znów
Zacząć wszystko od nowa,
Spróbowałbym zmienić
Rzeczy, które zabiły naszą miłość
Twoja duma zbudowała mur, tak silny
Że nie mogę się przebić.
Czy naprawdę nie ma szans
By zacząć jeszcze raz od nowa?

Jeśli chcielibyśmy znów
Zacząć wszystko od nowa,
Spróbowałbym zmienić
Rzeczy, które zabiły naszą miłość
Tak, zraniłem twoją dumę, i wiem
Co wtedy czułaś.
Powinnaś dać mi szansę,
To nie może być koniec.

Wciąż cię kocham
Wciąż cię kocham
Wciąż cię kocham, potrzebuję twojej miłości,
Wciąż cię kocham
Wciąż cię kocham, kochanieSTILL LOVING YOU

Time, it needs time
To win back your love again
I will be there, I will be there
Love, only love
Can bring back your love someday
I will be there, I will be there

I'll fight, babe, I'll fight
To win back your love again
I will be there, I will be there
Love, only love
Can break down the wall someday
I will be there, I will be there

If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Your pride has built a wall, so strong
That I can't get through
Is there really no chance
To start once again
I'm loving you

Try, baby try
To trust in my love again
I will be there, I will be there
Love, our love
Just shouldn't be thrown away
I will be there, I will be there

If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Your pride has built a wall, so strong
That I can't get through
Is there really no chance
To start once again

If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Yes, I've hurt your pride, and I know
What you've been through
You should give me a chance
This can't be the end
I'm still loving you
I'm still loving you
I'm still loving you, I need your love
I'm still loving you
Still loving you, baby...
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę