ukryj menu          

Zapamiętaj

słowa: Dominika Gawęda i Kasia Popowska
muzyka: Paweł Rurak-Sokal
Blue Cafe (2014 r.)
F C d7 Bsus2

 

   F                                    C

Dobro dziel bez końca, gdy do przodu idziesz.

      d7                                   Bsus2

W sercu schowaj moment, kiedy byłeś niżej.

    F                                C

Trochę więcej ciepła, trochę więcej siebie.

    d7                                  Bsus2       (F C d7 Bsus2)

Skąd Cię wiedzie droga - zapamiętaj.

Obok obojętni co dzień się mijamy.
Na co nam ta walka? Lęki, które mamy?
Rzeczywistość będzie, jaka tylko zechcesz.
Kogo miałeś obok - zapamiętaj.

 

  F             C          d7                Bsus2

Nim odejdziemy stąd... obudź mnie.

  F                  C           d7     

Sen, co nas dzieli, zakończy się.

  Bsus2

Wiem./2x

 

  C                         d7

Leć w górę, pod wiatr.

                Bsus2                        F

Nie licząc dni, możesz tak trwać.

      C                        d7

Chroń, co w sobie masz,

                   Bsus2 

Zgubionych dróg odnajdziesz ślad.

 

  F             C          d7                Bsus2

Nim odejdziemy stąd... obudź mnie.

  F                  C           d7     

Sen, co nas dzieli, zakończy się.

  Bsus2 (F C d7 Bsus2)
Wiem./2x

 

  F             C          d7                Bsus2

Nim odejdziemy stąd... obudź mnie.

  F                  C           d7     

Sen, co nas dzieli, zakończy się.

  Bsus2

Wiem./2x

 

  F             C          d7                Bsus2

Nim odejdziemy stąd... obudź mnie.

  F                  C           d7     

Sen, co nas dzieli, zakończy się.

      Bsus2
Zakończy się.
Bsus2 Bsus2 d7 d7
 
Blue Cafe - Zapamietaj
Blue Cafe - Zapamiętaj (Poplista Plus Live Sessions

Blue Café – polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku w Łodzi przez Pawła Rurak-Sokala. Wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzufunkysoulu i rytmów latynoskich.
Na początku istnienia zespołu Paweł Rurak-Sokal, lider, klawiszowiec, kompozytor i aranżer utworów, zaprosił do współpracy wokalistkę Tatianę Okupnik oraz gitarzystkę Violę Danel (Sztendel). W tym czasie z formacją grali także: Marcin Fidos (kontrabas), Leszek Sokołowski (gitara), Kamil Bilski (saksofon altowy), Szymon Żmudziński (trąbka), Michał Niewiadomski (puzon), Ryszard „Kartn3y” Idziak (perkusja).
Pierwszy singel zespołu, „Español”, został wydany w sierpniu 2001 roku. Opublikowana rok później piosenka „Kochamy siebie...” stała się przebojem, a debiutancki album zatytułowany Fanaberia zwrócił uwagę słuchaczy i krytyków. Zespół otrzymał wówczas nagrodę Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.W tym samym roku formacja wydała także kolejne single: „Łap mnie bejbe” oraz „I'll Be Waiting”. W 2003 roku wydano reedycję krążka, który uzyskał status platynowej płyty w kraju.

W tym samym roku grupa wzięła udział w krajowych eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „You May Be in Love”, z którym zajęła 3. miejsce. Po udziale w selekcjach piosenka stała się przebojem w kraju i przyniosła zespołowi ogólnopolską popularność. W 2004 roku numer został wykorzystany w oficjalnej ścieżce dźwiękowej filmu Nigdy w życiu w reżyserii Ryszarda Zatorskiego.

W czerwcu 2003 roku zespół wystartował w XL Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem „Do nieba, do piekła”, z którym otrzymał główną nagrodę od komisji jurorskiej. Kompozycja uznawana była za najpopularniejsze nagranie w dorobku zespołu, tuż obok singla „You May Be in Love”.
Jesienią 2003 roku premierę miał drugi album zespołu zatytułowany Demi-sec. Znalazł się na nim singel „Love Song”, z którym grupa wzięła udział w krajowych eliminacji do 49. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku. W finale selekcji utwór zdobył największą liczbę 51 736 głosów od telewidzów, wygrywając tym samym możliwość reprezentowania Polskipodczas konkursu. Dzięki zajęciu miejsca w pierwszej dziesiątce przez zespół Ich Troje podczas konkursu w 2003 roku, grupa Blue Café miała zapewnione miejsce w stawce finałowej kolejnego widowiska. W finale imprezy, rozegranym 15 maja w Stambule, zespół wystąpił z 19. numerem startowym i otrzymał w sumie 27 punktów od telewidzów, kończąc udział na 17. miejscu w ogólnej klasyfikacji. Występ wywołał kontrowersje w Polsce, zwłaszcza czarna, prześwitująca sukienka, w której wystąpiła Tatiana Okupnik.
W 2005 roku zespół intensywnie koncertował, także za granicą. Niedługo później grupę opuściła Okupnik[14], a jej miejsce zajęła Dominika Gawęda, która wybrano w drodze przesłuchań zwieńczonych finałem zorganizowanym w styczniu 2006 roku w programie Szansa na sukces.
Jesienią 2006 roku ukazał się pierwszy album zespołu nagrany z nową wokalistką zatytułowany Ovosho. Na płycie znalazły się single „Baby, Baby” oraz „My Road”, które stały się przebojami w kraju. Sam krążek uzyskał status złotej płyty tydzień po premierze. W kwietniu 2008 roku premierę miał czwarty album długogrający formacji zatytułowany Four Seasons, który promował utwór „Czas nie będzie czekał”. Piosenka trafiła na pierwsze miejsca radiowych list przebojów.
1 kwietnia 2011 roku odbyła się premiera piątej płyty zespołu zatytułowanej DaDa, będącej zupełnie nową propozycją w repertuarze Blue Café. Płytę promowały single „Noheo”, „Matahari”, „DaDa”, „Wina” oraz „Buena”, w którym gościnnie wystąpili kubańscy wokaliści i muzycy Reinaldo Ceballo i Renell Valdes Cepero oraz raper Drao Dee. Utwór odniósł sukces na polskich listach przebojów[19]. W październiku 2011 roku krążek osiągnął status platynowej płyty. Z tej okazji zespół wydał platynową reedycję albumu, na której umieścił akustyczne wersje pięciu piosenek z ostatniej płyty, utwór „Freedom” nagrany ku czci Fridy Kahlo oraz nową wersję przeboju „Angel” z repertuatu Sarah McLachlan.
W 2013 roku zespół świętował 15-lecie funkcjonowania na scenie muzycznej. W listopadzie 2014 roku odbyła się premiera najnowszej płyty zespołu zatytułowanej Freshair, którą promował singiel „Zapamiętaj”.


Goodness share forever if you go forward .
In the heart of hide moment when you were down.
A little more heat , a little more himself.
How do you know the way - remember .

In addition to indifferent every day to pass .
What we need this fight ? Fears that we have ?
The reality will be what you want.
Who do you side - remember .

[ ...]

Before we leave here ... wake me up .
Dream what divides us , it will end.
I know . / x2

Fly up into the wind .
Not counting the days, you can just go on.
Protect what you have in yourself ,
Lost road you will find a trail.

Before we leave here ... wake me up .
Dream what divides us , it will end.
I know .

[ ...]

Before we leave here ... wake me
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę