ukryj menu          

Ta sama chwila

słowa: Beata Kozidrak
muzyka: Tomasz Staniszewski

( F )

 

    F                           C                      d

Mów, niech twoje słowa zbudzą krew,

                             C                  Bb

Niech wszystko będzie już O.K.

         F                         Bb                  Csus4 C

Jest tyle miejsc, do których powrócimy.

    F                           C                      d

Mów, niech twoje słowa zburzą mur,

                        C                          Bb

niech twoje dlonie zniszczą chłód,

           F                      Bb                      Csus4 C

Ten nagły chlód, co sercu przyniósl zimę.

 

   F       C                       d7                     Bb  Csus4 C

Nie odnajdzie wiecej nas ta sama chwila.

   F       C                       d7                     Bb  Csus4 C

Nie odnajdzie wiecej nas ta sama chwila.

      Es             Bb                     F               C

Niech każdy dzień dodaje nam sił,

    Es             Bb                    F   C
Może znajdziemy siebie znów.

 

    F                       C                      d

Mów, chce tego bardziej niż ty sam,

                     C                        Bb

Milość mocniejsza jest od skał.

      F                 Bb          Csus4 - C

Obiecaj mi lawinę uniesienia.

    F                             C                   d

Mów, chcę być przy tobie blisko tak,

                            C                        Bb

Wiem, że tych slów nie zmieni czas,

       F                  Bb              Csus4 C

Dopóki jest, dopóki jest nadzieja.

   F       C                       d7                     Bb  Csus4 C

Nie odnajdzie wiecej nas ta sama chwila.

   F       C                       d7                  Bb  Csus4 C(solo: F C d7 Bb Csus4 C/x2)

Nie odnajdzie wiecej nas ta sama chwila.

 

   F       C                       d7                     Bb  Csus4 C

Nie odnajdzie wiecej nas ta sama chwila. / x4

 

      Es             Bb                     F               C

Niech każdy dzień dodaje nam sił,

    Es             Bb                    F   C (ref. /x4)
Może znajdziemy siebie znów.
Bb Bb Es Es Csus4 Csus4
 
Bajm - Ta sama chwila

Bajm - Ta sama chwila HD
Bajm - Ta sama chwila - Sylwester z Dwójką 2014

Beata Elżbieta Kozidrak (ur. 4 maja 1960 w Lublinie) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm, operująca ponad czterooktawową skalą głosu podczas śpiewu potrafi osiągnąć rejestr gwizdkowy, autorka tekstów, kompozytorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
Urodziła się jako najmłodsze z trojga dzieci. Matka prowadziła dom, a ojciec przedsiębiorstwo budowlane. W szkole podstawowej uczyła się gry na skrzypcach. Ponadto przez sześć lat uczęszczała na zajęcia ogniska baletowego, po czym dostała propozycję kontynuowania nauki w Warszawie, na co zgody nie wyrazili rodzice. W liceum zaczęła trenować szermierkę i gimnastykę artystyczną, ale porzuciła je dla śpiewania.
Na scenie debiutowała śpiewając w chórze szkolnym oraz zespołach działających przy III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, do którego uczęszczała. W szkole tej najbujniej kwitło życie kulturalne Lublina, istniało wiele kabaretów i grup muzycznych. Wspólnie z bratem Jarosławem, wokalistą i gitarzystą, zaczęła wówczas występować w lokalnych domach kultury i klubach studenckich. Po poszerzeniu składu o przyszłego męża – wokalistę Andrzeja Pietrasa oraz o gitarzystę Marka Winiarskiego, na początku 1978 powstał zespół Bajm, grający wtedy akustyczną muzykę, w nurcie piosenki turystyczno-harcerskiej. Stopniowo poszerzano skład oraz instrumentarium zespołu. Po kilku wygranych lokalnych przeglądach Bajm wystąpił na konkursie debiutantów Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu, który rozpoczął ogólnokrajową karierę zespołu.
W 1979 Bajm w nowym rozszerzonym składzie zaczął już nagrywać muzykę pop-rockową, stając się wkrótce jedną z najważniejszych grup w historii polskiej sceny muzycznej. Przez 35 lat kariery zespół wydał 10 studyjnych albumów sprzedanych w nakładzie ponad 2,5 mln egzemplarzy. W tym czasie wylansował rekordową liczbę kilkudziesięciu przebojów z takimi klasykami na czele, jak: „Piechotą do lata” w latach 70., „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Co mi Panie dasz”, „Nie ma wody na pustyni”, „Małpa i ja”, „Dwa serca, dwa smutki” czy „Biała armia” w latach 80., „Płomień z nieba”, „Ta sama chwila” czy „Dziesięć przykazań” w latach 90. lub „Szklanka wody” czy „Myśli i słowa” na początku XXI wieku.
Obok licznych nagród zespołowych w 1994 roku Kozidrak została wyróżniona na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolustatuetką Złotej Karolinki za całokształt działalności estradowej oraz „twórczy wkład w rozwój polskiej kultury”, a w 2006 odsłoniła swoja gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.
Oprócz występów i nagrań z macierzystym zespołem Bajm, Beata Kozidrak brała udział w wielu innych projektach muzycznych. Odniosła również wielki sukces artystyczny i komercyjny jako solowa wokalistka. Pierwsze podejście do samodzielnej kariery miało miejsce w 1989, po tym jak z zespołu odszedł ostatni muzyk z pierwotnego składu. Kozidrak przedstawiła wówczas nagranie „Hurry My Love”. Zaprezentowała je na fińskim festiwalu Midnight Sun w Lahti, za co zdobyła tam Grand Prix. Gorzej przyjęto ten utwór w Polsce, kiedy solowo wystąpiła jako gwiazda międzynarodowego festiwalu w Sopocie. Przystąpiła więc wówczas do nagrywania kolejnego albumu Bajmu Biała armia, w nowym składzie, którego trzon stanowili kompozytorzy Adam Abramek i Paweł Sot, odkładając tym samym plany solowej kariery.
W 1993 Kozidrak zaśpiewała swój pierwszy przebój poza Bajmem, czyli „Tyle chciałem Ci dać” nagrany z grupą Universe na ich płytę Być przy Tobie. Pod koniec 1994, wspólnie m.in. z Krzysztofem Cugowskim i zespołem Vox, wzięła udział w nagraniu hymnu akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, skomponowanego przez Abramka i Sota.
Dopiero po podpisaniu w 1996 kontraktu płytowego z polskim oddziałem światowego koncernu płytowego EMI, artystka ponownie zaplanowała prace nad pierwszym solowym albumem. Wszystkie nagrania skomponowali dla niej w tym celu, byli członkowie Bajmu, Abramek i Sot, odpowiedzialni za sukces płyty Biała armia z 1990. Tak powstał album zatytułowany Beata, wydany w 1998. Stylistycznie zaprezentowano tu spokojniejszą niż na płytach Bajmu popową muzykę. W jego nagraniu uczestniczyli muzycy waszyngtońskiej sceny jazzowej. Album doczekał się entuzjastycznych recenzji od krytyków. Przyniósł dwie Nagrody Muzyczne Fryderyk oraz uzyskał status podwójnie platynowego, sprzedając się w nakładzie ponad 170 tys. egzemplarzy. Przyniósł wiele przebojów, na czele z „Siedzę i myślę” oraz „Taka Warszawa”, za które Kozidrak otrzymała również czołowe wówczas radiowe nagrody Play-Box.
W grudniu 2000 ukazał się przebój „Rzeka marzeń”, nagrany specjalnie do filmu W pustyni i w puszczy. Utwór skomponował Krzesimir Dębski.
W sierpniu 2003 premierę miała kolejna filmowa piosenka Kozidrak, którą także skomponował Dębski. Została nagrana przez Beatę w duecie z córką, Kasią Pietras. Był to tytułowy temat przewodni do filmu Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem.
Drugi solowy album Kozidrak, Teraz płynę, wydany został w 2005. Ponownie wszystkie utwory skomponowali Abramek i Sot oraz ponownie zagrali ci sami muzycy waszyngtońskiej sceny jazzowej. Album był utrzymany w stylistyce solowego debiutu, choć był bardziej melancholijny. Również został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę. Podobnie jak solowy debiut uzyskał status podwójnie platynowej płyty, tym razem za 60 tys. sprzedanych egzemplarzy. Płyta zaowocowała kolejnymi przebojami, „Teraz płynę” oraz „Złota brama”. W 2006 album ten został uznany przez Radio WAWA za najlepszą płytę roku, za co artystka odebrała statuetkę „Złoty Dziób”.
W lutym 2009 roku na rynek trafiła płyta Roberta Janowskiego Song.pl, którą uświetnił duet z Beatą Kozidrak pt. „Deszcz”. W maju odbyła się premiera solowej piosenki artystki „Nie pytaj o miłość”, napisanej przez nią do bijącego rekordy powodzenia serialu telewizyjnego M jak miłość, do muzyki Abramka i Sota. W październiku Kozidrak wystąpiła gościnnie w popularnym sitcomie Niania.
W lutym 2010 roku wokalistka otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. W marcu ukazał się album Urszuli Dziś już wiem z przebojem „Ten drugi”, do którego tekst napisała Kozidrak.
W sierpniu 2011 roku artystka wzięła udział w nagraniu charytatywnej piosenki „Mama Afryka”, wspólnie z Anną Marią Jopek, Stanisławem Soyką, Mieczysławem Szcześniakiem, Arturem Gadowskim, Majką Jeżowską i Anną Jurksztowicz. Utwór skomponował Krzesimir Dębski, a tekst napisał Andrzej Mogielnicki. Projekt ten wspomógł akcję pomocy UNICEF i Polskiej Akcji Humanitarnej dla głodujących w Somalii.
W lipcu 2012 Kozidrak została trenerką chóru w trzeciej edycji programu TVP Bitwa na głosy, prowadząc drużynę z rodzinnego Lublina.


 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę