ukryj menu          

Moja fantazja

słowa: Ewa Chotomska
muzyka: Sławomir Kowalewski
Wykonawca: Fasolki, Kama Kowalewska, Maja (1988)
( C h  / C D ) 

 

 C               h           C         D

la,la,la,la, la,la,la, la,la,la,la,la 

 

          G                               h

To szkiełko wszystko potrafi,

       C                           a

Na każde pytanie odpowie,

         D                             e

Wystarczy wziąć je do ręki,

          C                        D

I wszystko będzie różowe.

 

         G                             h

Wystarczy wziąć je do ręki,

      C                            a

Dosypać ziarnko fantazji,

D                           e

I już za chwilę można

      C       D           G

Dolecieć aż do gwiazdy. 

 

        G              e

Fantazja, fantazja,

             C                   D

Bo fantazja jest od tego,

          G                      e

Aby bawić się, aby bawić się,

          C                      D

Aby bawić się na całego.   /x2

 

            G              e

Bo fantazja, fantazja,

             C                   D

Bo fantazja jest od tego,

          G                      e

Aby bawić się, aby bawić się,

          C                      D

Aby bawić się na całego. 

 

To szkiełko nigdy nie płacze,

Zawsze jest w dobrym humorze,

To szkiełko wszystko rozumie,

Każdemu chętnie pomoże. 

 

Wystarczy wziąć je do ręki,

Ziarnko fantazji dosypać,

I już za chwilę można

Z Panem Kleksem w świat pomykać.

 

 

To szkiełko wszystko potrafi,

Na każde pytanie odpowie,

Wystarczy wziąć je do ręki,

A wszystko będzie różowe.

h h
 
Fasolki - Moja fantazja
Fantazja - Fasolki - karaoke tekst

Ewa Helena Chotomska (ur. 1951 w Warszawie) – polska pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystka.
Córka Wandy Chotomskiej i Jerzego Steinmetza, w 1968 po ukończeniu XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego studiowała filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim. Razem z Andrzejem Markiem Grabowskim założyła w 1983 dziecięcy zespół Fasolki. Występowała w programie telewizyjnym Tik-Tak jako Ciotka Klotka. Program emitowano przez ponad 17 lat, nagrano ok. 1600 odcinków.
Ewa Chotomska była scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych: Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek. Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja.

Sławomir Wiesław Kowalewski (ur. 25 lutego 1946 wŁodzi) – polski piosenkarzgitarzysta i kompozytor. Wraz z Krzysztofem KrawczykiemMarianem LichtmanemJerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim stworzył w 1963 Trubadurów, w których występuje do dnia dzisiejszego.
W 1963 wraz z Krzysztofem Krawczykiem, Marianem Lichtmanem, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim założył Trubadurów, do których 1965 na krótko dołączyła Sława Mikołajczyk. W 1967 dołączył do grupy Ryszard Poznakowski, a w 1969 Halina Żytkowiak, która niedługo potem odeszła od Trubadurów. Obok Czerwonych Gitar był to najbardziej popularny polski zespół bigbitowy łączący elementyrocka z polską muzyką ludową. Z Trubadurami wylansował wiele znanych przebojów, m.in. „Kasia”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Krajobrazy”, „Byłaś tu”, „Kim jesteś”, „Ej, Sobótka, Sobótka”, „Cóż wiemy o miłości” (muzyka Bogusław Klimczuk, słowa Andrzej Kudelski) i „Przyjedź mamo na przysięgę”. W 1967 po ostatecznym odejściu Jerzego Krzemińskiego i Bogdana Borkowskiego do zespołu No To Co Krawczyk wraz ze Sławą Mikołajczyk i Marianem Lichtmanem na chwilę odeszli do eksperymentalnego zespołu Izomorf 67. Jednak po kilku miesiącach Krawczyk z Lichtmanem wrócili do Trubadurów, ale już bez Sławy Mikołajczyk.
Po odejściu z zespołu w 1973 Krzysztofa Krawczykawraz Marianem Lichtmanem pod starym szyldem montował nowe składy zespołu z dobrymi muzykami, niezłymi piosenkami, ale nie dały już one popularności. Niektóre z tych kompozycji wypełniły kolejny album Trubadurzy znowu razem, gdzie wspólnie wystąpili wraz z Krawczykiem i Żytkowiak.
W latach 80. Trubadurów próbował „reanimować” razem z Poznakowskim. Poza wylansowaniem utworu „Czyngis Chan” nie udało się jednak reaktywować grupy. Doprowadziło to do tego, że wyjechał w 1989 do New Jersey w USA, gdzie przebywał do 1993. Jeszcze przed wyjazdem nagrał piosenkę „Nie pojadę do Hiszpanii” stworzoną specjalnie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1982 w Hiszpanii.
W 1993 po powrocie do Polski znów zaczął występować w odrodzonym składzie zespołu, który powrócił z nowymi wykonaniami przebojów z lat 60. i 70. wydanymi na płycie Złote przeboje. Ten come-back udał się w składzie z Poznakowskim, Kowalewskim, Lichtmanem i Piotrem Kuźniakiem, który udanie zastąpił Krawczyka.
W 1997 ukazał się krążek Trubadurzy śpiewają piosenki Sławomira Kowalewskiego, na której wykonał także kilka piosenek solowych, m.in. „Muzyka nocą”, do której powstał również teledysk nagrany w centrum Nowego Jorku.
W 1998 nagrał wraz z zespołem płytę Zagrajmy rock and rolla jeszcze raz. Latem tego roku ukazała się jeszcze jedna płyta zespołu Znamy się tylko z widzenia – Złote przeboje, która zyskała status Złotej Płyty.
W 2008 wraz z zespołem nagrał piosenkę „Nic nie wychodzi”, do której powstał również teledysk promujący stronę internetową zespołu.
W grudniu 2008 razem z Marianem Lichtmanem stworzył płytę Imieniny z premierowymi piosenkami. Wraz z nimi dwa utwory zaśpiewała Krystyna Giżowska. W tym roku nagrał też piosenki pt. „Show must go on” i „To będzie dobry mecz” dedykowane polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz nową wersję przeboju Trubadurów „Wiera, Wiera”.
W styczniu 2010 wraz z Trubadurami stworzył piosenkę W zimowy wieczór, do której powstał także teledysk. W tym roku nagrali jeszcze wraz z Krzysztofem Krawczykiem i Krzysztofem Jerzym Krawczykiem utwór „Marynarze szos”, do którego nagrano również teledysk.
W 2010 wraz z zespołem nagrał utwór „Bez Ciebie tak mi źle” wraz z teledyskiem.
Przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie nagrał z Mirosławem Niewiadomskim i Adamem Malickim piosenkę pt. „Europo graj”, do której napisał tekst i muzykę.
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę