A bodaj to
fis H7 E A
A bodaj to każdy w domu
fis H7 E A
Słodko pędził chwile
fis H7 E A
Troskliwością otoczony
fis A H7E
Przyjmowany mile
fis H7 E A
A bodaj to w każdej chwili
fis H7 E A
Samo było śliczne
fis H7 E A
Komu dnie łaskawie płyną
fis A H7 E
Temu zdrowie liczne
A H7
Bądźmy wszyscy dobrej myśli
E A
Gwiazda powodzenia błyśnie
E A H7
Bądźmy weseli jak przy niedzieli
A H7
Niech nam będzie jak najlepiej
E A
By łaskawie czas uciekał
E A H7 E
Bądźmy spokojni i zawsze godni
A bodaj to każda ręka
Przyjacielem była
Dobre niechaj się pamięta
Zapomnij niemiłe
A bodaj to choćby wieki
Same wesołości
Niechaj złe się nie doczeka
Więcej jest miłości
Tadeusz Wożniak - "A bodaj to"
(opracowanie na gitarę: Sylwek Szweda)
Tadeusz Woźniak (ur. 6 marca 1947 w Warszawie ) - polski muzyk, kompozytor, wokalista.
Zadebiutował w roku 1966 pod pseudonimem Daniel Dan w zespole Dzikusy podczas I Radiowej Giełdy Piosenki. Jako gitarzysta grał m.in. w Niebiesko-Czarnych, śpiewał z grupą Czterech i z tą grupą dokonał pierwszych nagrań archiwalnych dla 3 programu PR oraz płytowych. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70.
Tadeusz Woźniak ma w swoim dorobku muzykę do ponad 200 piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, wielu przedstawień telewizyjnych, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów animowanych. Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak-Woźniak, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.
Muzyka Woźniaka, choć stanowiła integralną część wielu sztuk teatralnych, była też niezależnie nagradzana na festiwalach sztuk teatralnych. Artysta otrzymał nagrodę za muzykę do Wesela Stanisława Wyspiańskiego w reż. R. Kordzińskiego, Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego w reż. A. Witkowskiego, Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa w reż. A. M. Marczewskiego.
Najpopularniejsze piosenki: Hej, Hanno, Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła-nagrodzona na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r. Jest również autorem muzyki i wykonawcą piosenki Pośrodku świata, otwierającej każdy odcinek popularnego serialu Plebania. Wystąpił również w kilku odcinkach tego serialu.
Bogdan Chorążuk - urodził się w 1934 roku w Kostopolu na Wołyniu. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w 1962 roku w rozgłośni gdańskiej oraz w Tygodniku Morskim. Wydał siedem tomów poetyckich: "Dwulwice" - Klub Literacki w Olsztynie 1965, "Dziennik Inwigilacyjny" - Pojezierze 1965, "Pamięć" - Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza 1966, "Sprostacz naszym czasom" - Wydawnictwo Morskie 1967, "Koncentracje" - Wydawnictwo Literackie 1968, "Zegarmistrz światła" - Pojezierze 1973, "Opowiadania" - Wydawnictwo Łódzkie 1988 oraz "Głowacze" - Alfa 1988 (opowieści dla dzieci). W 1972 roku w Teatrze Ateneum w Warszawie wystawiono sztukę "Didaskalia". Bogdan Chorążuk jest autorem wielu tekstów piosenek, z których liczne stały się przebojami ("Zegarmistrz światła" -Tadeusz Woźniak, "Kołysanka" z Lata Muminków - Krystyna Prońko). W połowie lat siedemdziesiątych zaczął z dużym powodzeniem uprawiać malarstwo. Jego obrazy wystawiane są w wielu galeriach w kraju i za granicą