ukryj menu          

Bardzo smutna piosenka retro

słowa i muzyka: Andrzej Sikorowski
(Z repertuaru zespołu „Pod Budą”)
  C                         G7

Lato było jakieś szare,

C                               G7

I słowikom brakło tchu.

     E7                        a

Smutnych wierszy parę,

   D7                 G

Ktoś napisał znów.

     C                                   G7

Smutnych wierszy nigdy dosyć,

C                                G7

I zranionych ciężko serc,

  E7                       a

Nieprzespanych nocy,

    D7            G  G7

Które trawi lęk.

 


   C              G

Kap, kap, płyną łzy,

       C                 G

W łez kałużach ja i ty.

    E7             a    D7                  G  G7

Wypłakane oczy i przekwitłe bzy.

    C         G

Płacze z nami deszcz,

C                   G

I fontanna szlocha też,

    E7               a         D7               G G7

Trochę zadziwiona skąd ma tyle łez.

  

 

Nad dachami muza leci,

Muza czyli weny znak

Czemuż wam poeci

Miodu w sercach brak.

Muza ma sukienkę krótką

Muza skrzydła ma u rąk

Lecz wam ciągle smutno

A mnie boli ząb.

Pod Budą...kap, kap, płyną łzy.....wmv
Agnieszka Różańska śpiewa Bardzo smutna piosenka retro
Pod Budą- Bardzo smutna piosenka retro koncert Siemiany 2008

Andrzej Sikorowski (ur. 10 października 1949 w Krakowie) – polski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów. Od 1977 w krakowskiej grupie Pod Budą.
Jest absolwentem wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1970 laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest autorem zdecydowanej większości tekstów piosenek grupy Pod Budą oraz większości kompozycji.
Autor przebojów: Ballada o ciotce Matyldzie, Ballada o drugim brzegu, Bardzo smutna piosenka retro (znanej też jako Kap, kap - płyną łzy), Kraków, Piwna 7, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa (w duecie z Grzegorzem Turnauem), Rozmowa przez ocean, To już było i Tokszoł. Jego piosenki wykonywali m.in. Maryla Rodowicz, Gayga, Danuta Rinn i Grzegorz Turnau. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Dał ponad 4000 koncertów w kraju i w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Belgia, Holandia, Szwecja, Wielka Brytania.
Stały felietonista piątkowego wydania Dziennika Polskiego. Pisał również felietony dla Przekroju i „Hustlera”. Autor audycji „Muzyczna plotka”, nadawanej w I programie Polskiego Radia. Nagrał solową płytę Moje piosenki (1991) oraz kilkanaście płyt z zespołem Pod Budą. Równolegle do pracy z grupą Pod Budą od kilku lat występuje z Grzegorzem Turnauem w autorskim programie „Pasjans na dwóch”.
Jego żoną jest Chariklia Motsiou (obecnie Sikorowska), córka greckich emigrantów politycznych, należąca do pierwotnego składu grupy Pod Budą. Od 2003 roku wraz z córką Mają gra koncerty zatytułowane Dwie ojczyzny. W roku 2005 w duecie z córką wydał płytę „Kraków-Saloniki”. Rok później nagrali wspólnie płytę „Śniegu cieniutki opłatek”.
Obecnie mieszka w Rząsce koło Krakowa.

Pod Budą - krakowski zespół wokalno-instrumentalny powstały w 1977 roku. Gra muzykę z gatunku poezji śpiewanej.
Pierwszy skład zespołu tworzyli: Krzysztof Gawlik - skrzypce, Jan Hnatowicz - gitara, Chariklia Motsiou - śpiew, Andrzej Sikorowski - śpiew; gitara, mandolina; lider. Anna Treter - śpiew; Andrzej Żurek - gitara basowa.
Zespół wywodzi się z kabaretu założonego przez Bohdana Smolenia o tej samej nazwie, który działał do połowy lat 70. przy Akademii Rolniczej w Kra­kowie. Grupa Pod Budą weszła na scenę artystyczną z własnym repertuarem tworzonym przez Jana Hnatowicza (muzyka) i Andrzeja Sikorowskiego (muzyka i teksty), co otworzyło im drogę do sławy. Nagrali kilkanaście wspólnych płyt, a oprócz tego kontynuują równolegle solowe kariery. Koncertują w kraju i za granicą.

 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę