ukryj menu          

Z dobrych przeczuć

słowa: Bogdan Chorążuk
muzyka: Tadeusz Woźniak
     e                     a          D                    G 

A co nas czeka jutro, a co się zdarzy potem

 C                     G             H7                e

Jasne dni za krótkie, a długie od kłopotów

      C             D             G                  C

A sensu dookoła, jest nigdy nie za dużo

     G                   D     H7                e

A noc po nocy woła, za wysokie sny

 

      e                               a       D                       G 

A niebo z chmur się przetrze po największej burzy

         C                   G          H7               G

A wszystko co najlepsze może się powtórzyć

    C                D             G                C

A ile zdarzeń jeszcze, a ile snów i rzeczy

    G              D            H7                    e

A ile słów i gestów, a ile dobrych przeżyć

 

  
Hm-m-m -  C D G C G D H7 e
Tadeusz Woźniak - Z dobrych przeczuć
Tadeusz Woźniak - Z dobrych przeczuć

Bogdan Chorążuk (ur. 30 października 1934 roku w Kostopolu na Wołyniu) – polski poeta, malarz, grafik i autor tekstów piosenek. Właściciel wydawnictwa Vadium.
Absolwent filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutował w 1962 roku w Tygodniku Morskim oraz w gdańskiej rozgłośni Polskiego Radia. Pierwszy tomik poezji wydał w 1965 r. Autor książek poetyckich, sztuk teatralnych, opowieści dla dzieci, oraz tekstów wielupiosenek (od 1971 r.), które stały się przebojami, np. "Zegarmistrza światła". W latach siedemdziesiątych zaczął uprawiać malarstwo. Jego obrazy wystawiane są w galeriach w kraju i za granicą.
Uczestnik międzynarodowej akcji charytatywnej "Polscy Artyści Plastycy - Dzieciom", z której dochód przeznaczony jest na budowę Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy.
Piosenki z jego tekstami usłyszeć można m.in. w wykonaniu takich artystów, jak: Alibabki, Andrzej i Eliza, Jadwiga Drenkowska, Krystyna Falewicz, Gawęda, Jerzy Gronowski, Homo Homini, Anna Jantar, Bożydara Kapica, zespołu Kram, Zyta Kulczycka, Bernard Ładysz,Andrzej Stockinger, Zbigniew Wodecki, Piotr Woźniak, Tadeusz Woźniak, Stefan Zach.
 

Tadeusz Woźniak (ur. 6 marca 1947 w Warszawie ) - polski muzyk, kompozytor, wokalista.
Zadebiutował w roku 1966 pod pseudonimem Daniel Dan w zespole Dzikusy podczas I Radiowej Giełdy Piosenki. Jako gitarzysta grał m.in. w Niebiesko-Czarnych, śpiewał z grupą Czterech i z tą grupą dokonał pierwszych nagrań archiwalnych dla 3 programu PR oraz płytowych. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70.
Tadeusz Woźniak ma w swoim dorobku muzykę do ponad 200 piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, wielu przedstawień telewizyjnych, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów animowanych. Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak-Woźniak, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.
Muzyka Woźniaka, choć stanowiła integralną część wielu sztuk teatralnych, była też niezależnie nagradzana na festiwalach sztuk teatralnych. Artysta otrzymał nagrodę za muzykę do Wesela Stanisława Wyspiańskiego w reż. R. Kordzińskiego, Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego w reż. A. Witkowskiego, Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa w reż. A. M. Marczewskiego.
Najpopularniejsze piosenki: Hej, Hanno, Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła-nagrodzona na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r. Jest również autorem muzyki i wykonawcą piosenki Pośrodku świata, otwierającej każdy odcinek popularnego serialu Plebania. Wystąpił również w kilku odcinkach tego serialu.
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę