ukryj menu          

Jest gdzieś taki dom

słowa: Bogdan Loebl
muzyka: Tadeusz Nalepa
(z płyty Karate – czwartego oficjalnego albumu polskiej grupy rockowo-bluesowej Breakout wydany przez Polskie Nagrania Muza w 1972 roku 
(numery katalogowe: XL 0858, SXL 0858).
    E                      A

Widzę jak co noc ekspres staje tu

        E

Ekspres nocny, który mnie zabrać stąd może

 

Zabrać stąd

                A                      A-Ges-G

Bardzo krótko tutaj stoi

                                             E

I nikt nie wie dokąd jedzie on

       H                                                          H-B-A

Jest gdzieś taki do i ona czeka tam

        A

Tak mi wróżka powiedziała

                    E        -   A G0 E  rif (H7)

Jest gdzieś taki dom

 

 

Nie wiem co mam brać, co mam z sobą brać

Chyba tu zostawię strach, który mi kazał

W kłamstwie żyć

Bardzo krótko ekspres stoi

Bluesa tylko wezmę z sobą bo

Jest gdzieś dom i ona czeka tam

Tak mi wróżka powiedziała

Jest gdzieś taki dom

  
(solo jak zwrotka)

Widzę jak co noc ekspres staje tu

Ekspres nocny, który mnie zabrać stąd może

Zabrać stąd

Bardzo krótko tutaj stoi

I nikt nie wie dokąd jedzie on

Jest gdzieś taki dom i ona czeka tam

Tak mi wróżka powiedziała

Jest gdzieś taki dom

G0 G0
 
Tadeusz Nalepa - "Jest gdzieś taki dom"
Tadeusz Nalepa - Jest gdzieś taki dom (Live 1986)
Chołody Blues Trio - Jest gdzieś taki dom (Tadeusz Nalepa - Bogdan 
Nalepa Tadeusz - Jest Gdzies Taki Dom KARAOKE
Jest gdzieś taki dom (Tadeusz Nalepa cover)

Bogdan Loebl (ur. 2 maja 1932 w Nowosielicy koło Stanisławowa) – polski poeta, prozaik,publicysta, autor słuchowisk oraz tekstów piosenek bluesowych.
Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1956 na łamach tygodnika "Życie Literackie" jako poeta. W latach 1959–1961 przebywał w Opolu, w latach 1961–1963 we Wrocławiu, a w latach 1964–1966 w Rzeszowie. Od 1966 mieszka w Warszawie. W 1963 otrzymał nagrodę Peleryny za tom "Pozapromienne".
Bogdan Loebl jest również autor tekstów piosenek, pisanych dla takich wykonawców jak:Włodzimierz Nahorny, Blackout, Breakout, Niebiesko Czarni, Dżem, Krzysztof Cugowski, Nocna Zmiana Bluesa, Stan Borys, Zdrowa Woda, Edward Hulewicz, Grzegorz Markowski oraz Stare Dobre Małżeństwo.
W 1963 otrzymał nagrodę Peleryny za tom "Pozapromienne".
 
Tadeusz Nalepa (ur. 26 sierpnia 1943 w Zgłobniu, zm. 4 marca 2007 w Warszawie) – polski kompozytor, gitarzysta,wokalista, harmonijkarz i autor tekstów.
Ukończył szkołę muzyczną w Rzeszowie w klasach skrzypiec, klarnetu i kontrabasu. Dostał wyróżnienie w kategorii duetów na II "Festiwalu Młodych Talentów" w Szczecinie w roku 1963wraz z Mirą Kubasińską, jego późniejszą żoną.
W 1965 roku założył grupę Blackout. Początkowo wraz z zespołem wykonywał standardy z repertuaru The Beatles i The Rolling Stones a z czasem zaczął komponować muzykę do tekstów poety Bogdana Loebla. Pierwszy koncert zespołu odbył się 3 września 1965 r. w rzeszowskim klubie "Łącznościowiec". Tadeusz Nalepa nagrał z tym zespołem płytę długogrającą Blackout oraz sześć mniejszych wydawnictw. Zespół istniał do końca roku 1967.
W 1968 roku założył grupę Breakout. Zespół istniał 13 lat i nagrał 10 płyt. W 1982zadebiutował jako solista w Hali "Gwardii" w Warszawie w koncercie "Rock-Blok". W 1982nagrał płytę dla Izabeli Trojanowskiej. W 1983 tworzył się regularny skład grupy współtowarzyszącej, w jej skład weszli (poza T. Nalepą): Ryszard Olesiński (gitara), Andrzej Nowak (gitara), Bogdan Kowalewski (gitara basowa), Marek Surzyn (perkusja). W tym składzie grał do 1983. 25 maja 1985 roku Tadeusz Nalepa reaktywował zespół Breakout z okazji dwudziestolecia swojej działalności scenicznej.
Grób Tadeusza Nalepy na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie
W 1986 pismo "Jazz Forum" (ankieta) przyznało mu tytuł najlepszego muzyka, kompozytora i gitarzysty.
Wraz z innymi laureatami tego plebiscytu wziął udział w koncertach Blues/Rock Top '86. Nawiązał owocną współpracę z zespołem Dżem, z którym nagrał płytę Numero Uno.
W 1988, po występach za granicą, wydał podwójny album To mój blues, zawierający nagrania z lat 1982-1988. Od 1993 występował z formacją Nalepa-Breakout i z tym zespołem nagrał płytę Jesteś w piekle. W tym samym roku został laureatem nagrody im.Marii Jurkowskiej, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia.
Kolejne płyty – jako Tadeusz Nalepa – nagrywał z różnymi składami. Ostatnią jest płyta DVD (jedyna w dyskografii Tadeusza Nalepy) z 2006 roku 60 urodziny z zapisem koncertu, który odbył się 22 listopada 2003 roku w Rzeszowie, w Hali na Podpromiu. Płyta została także wydana w rozszerzonej edycji jako DVD+CD.
W 2003 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
W ostatnich latach życia poważnie chorował. Między innymi ze względu na niewydolność nerek był dializowany a w 1992 miał przeszczepioną nerkę. Zmarł 4 marca 2007 w wyniku ciężkiej choroby nerek.
 

Breakout - polski zespół bluesrockowy, założony 1 lutego 1968 roku w Rzeszowie.
W jego skład weszło większość muzyków grupy Blackout. Pierwszymi członkami grupy byli: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Mira Kubasińska (śpiew), Janusz Zieliński (gitara basowa), Krzysztof Dłutowski (organy) oraz Józef Hajdasz (perkusja).
Debiut grupy przypadł na luty 1968 roku podczas pierwszej edycji Musicoramy. Już w kwietniu tegoż roku został przyjęty nowy basista Michał Muzolf. W czerwcu zespół odbył trasę koncertową po krajach Beneluksu. Po powrocie do kraju stał się jednym z najważniejszych polskich zespołów rockowych. W listopadzie zagrali kilka koncertów w Polsce. W styczniu i lutym roku 1969 ich piosenka „Gdybyś kochał, hej!” dotarła do pierwszego miejsca radiowej listy przebojów.
W 1969 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Na drugim brzegu tęczy, którą nagrali już bez Krzysztofa Dłutowskiego, ale za to z Włodzimierzem Nahornym, który zagrał na saksofonie i flecie. W sierpniu został przyjęty na miejsce gitarzysty basowego Piotr Nowak, jednak już na początku 1970 roku zastąpił go Józef Skrzek. W tym okresie zespół również rozstał się z Franciszkiem Walickim, współtwórcą sukcesów grupy.
W roku 1970 grupa coraz częściej była krytykowana przez media za muzykę pro-zachodnią i długie włosy. W końcu doprowadziło to do całkowitego zakazu emitowania utworów w radiu i telewizji. Jednak w marcu udało się nagrać płytę 70a. Rok później zespół wydał jedną z najlepszych płyt - Blues w składzie Tadeusz Nalepa (śpiew, gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara), Tadeusz Trzciński (harmonijka ustna), Jerzy Goleniewski (gitara basowa), Józef Hajdasz (perkusja). W 1972 roku zespół nagrał kolejną płytę Karate. Po nagraniu płyty do zespołu dołączył na krótko wokalista Jan Izbiński. W 1973 roku odchodzi z zespołu Włodzimierz Nahorny, a muzycy nagrywają płytę solową Miry Kubasińskiej Ogień.
W latach 1973 - 1975 zespół jeździł na koncerty do ZSRR, NRD i Holandii.
Już w roku 1974 roku zespół nagrał kolejną, piątą już płytę Kamienie w składzie: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Winicjusz Chróst (gitara), Zdzisław Zawadzki (gitara basowa), Wojciech Morawski (perkusja). 21 listopada 1974 roku zespół otrzymał „Złotą Płytę” za album Karate. Przez cały rok 1975 dochodziło do wielu zmian personalnych w zespole, ale już na początku kolejnego roku zawiązał się skład: Mira Kubasińska (śpiew), Tadeusz Nalepa (gitara), Zbigniew Wypych (gitara basowa), Bogdan Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Andrzej Tylec (perkusja), który nagrał wspólnie płytę NOL. Na kolejną płytę zespół czekał do roku 1979, kiedy to z Romanem „Pazurem” Wojciechowskim nagrali płytę Żagiel Ziemi, która była jedną z tryptyku olimpijskiego przygotowanego na letnie Igrzyska Olimpijskie 1980 roku w Moskwie, a równolegle w okrojonym składzie nagrali płytę ZOL.
Zespół oficjalnie istniał do roku 1982, kiedy to lider zespołu Tadeusz Nalepa rozpoczął karierę solową. Do dnia dzisiejszego zespół był reaktywowany jeszcze wiele razy z okazji wielu imprez i koncertów.
19 czerwca 2007 roku w Rzeszowie odbył się I Festiwal Breakout ku pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy.
22 sierpnia 2008 roku w Cieszanowie miała miejsce druga edycja Breakout Festiwalu.
 

 • Na drugim brzegu tęczy (1969)
 • 70a (1970)
 • Blues (1971)
 • Mira (1971)
 • Karate (1972)
 • Ogień (1973, nagrany jako Mira Kubasińska i zespół Breakout)
 • Kamienie (1974)
 • NOL (Niezidentyfikowany Obiekt Latający) (1975)
 • ZOL (Zidentyfikowany Obiekt Latający) (1979)
 • Żagiel Ziemi (1980)
 • Ballady (1995)

KARATE (1972 r.)
Muzyka: Tadeusz Nalepa.
Słowa: Bogdan Loebl.

Strona A
 1. "Daję ci próg" – 4:15
 2. "Takie moje miasto jest" – 3:00
 3. "Nocą puka ktoś" – 4:28
 4. "Powiedzmy to" – 2:40
 5. "Rzeka dzieciństwa" – 5:13
Strona B
 1. "Jest gdzieś taki dom" – 4:20
 2. "Śliska dzisiaj droga" – 2:42
 3. "Zaprowadzić ciebie muszę tam" – 3:56
 4. "Karate" – 8:17
Skład:
Jerzy Goleniewski  gitara basowa
Józef Hajdasz  perkusja
Tadeusz Nalepa  śpiew, gitara akustyczna
Tadeusz Trzciński  harmonijka ustna
Mira Kubasińska  marakasy
 

Śpiewnik

Folder plików

 

Najnowsze piosenki

więcej
 
na górę